هر آنچه می خواستید بدانید –


فرآیند ذخیره سازی دانه های زینیا شما فوق العاده ساده است. امسال، من واقعاً می‌خواستم روی ساختن چند صلیب خاص تمرکز کنم به این امید که بتوانم هیبرید خودم را ایجاد کنم. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه دانه های زینیا را از باغ گل تابستانی نجات دادم.

اولین کاری که انجام دادم این بود که صبورانه صبر کردم تا سر گل ها کاملاً خشک شوند. این بدان معنی بود که حتی گلهای گرده مدت زیادی از بین رفته بودند. بسیاری از غلاف های بذر قبلاً پرندگانی داشتند که آنها را می خوردند و دانه ها را خودشان می انداختند. می‌دانستم که باید سریع عمل کنم تا مطمئن شوم که می‌توانم سهم من از دانه‌ها را نجات دهم.

به این دانه های زینیا نوک تیز، دانه های پرتو می گویند. همانطور که می بینید، اینها دانه هایی هستند که در پایه هر گلبرگ تشکیل می شوند.

دانه های دیسک دانه های زینیا هستند که در زیر صفحه مرکزی گل تشکیل می شوند. این نوع بذر در گلهای تک و نیمه دوتایی بیشتر است. در تجربه من، این دانه ها به احتمال زیاد فرزندانی مشابه یا حداقل بسیار شبیه به گیاه مادر تولید می کنند.

برای آزمایش ذخیره دانه زینیا، تصمیم گرفتم هر دو نوع دانه را ذخیره کنم. در بالا، می‌توانید تمام «موارد» را قبل از اینکه وقت بگذارم تا دانه‌های زنده را جدا کنم، ببینید. با وجود اینکه به نظر یک آشفتگی بزرگ است، می دانم که پتانسیل زیادی برای زیبایی پنهان در عکس بالا وجود دارد.

آیا قبلا دانه های زینیا را ذخیره کرده اید؟ اگر چنین است، من دوست دارم همه چیز را در بخش نظرات زیر بشنوم. از حضور شما در وبلاگ بسیار سپاسگزارم. امیدوارم روز فوق العاده ای داشته باشید!