پاییز بدون یخبندان: GBBD، اکتبر 2021Hamamelis 2021در باغ مین من، اکتبر به طرز عجیبی گرم بوده است، با دمای بالا در روز 10 تا 20 درجه (فارنهایت) بالاتر از حد نرمال و بدون کمینه شبانه حتی نزدیک به یخبندان و بنابراین بدون یخبندان. گیاهان فریب این دماهای تابستانی را نمی خورند. ساعات کوتاه‌تر نور روز به آن‌ها می‌گوید که زمان آن فرا رسیده است که رشد جدید را متوقف کرده و به خواب بروید. برگ های درختان برگ ریز در حال از دست دادن کلروفیل خود هستند و به زمین می افتند. دما هر چه که باشد، این نشانه مطمئنی از پاییز است، همانطور که گلهای زرد پررنگ فندق جادوگر بومی ما هستند (Hamamelis virginiana) از بین برگهای همرنگ بیرون می آید.

اما کمبود یخبندان باعث شده است که گلهای بسیاری از گیاهان به شکوفایی خود ادامه دهند. بوته های Spiraea bumalda x «نئون فلاش» که در اواخر ژوئن در باغ ورودی و در شیب جلویی درست زیر دیوار حائل شروع به شکوفایی کرد، هنوز هم بیش از چند گل صورتی داغ را در برابر شاخ و برگ سبز آبی خود به نمایش می گذارد.

باغ ورودی اکتبر spirea شیب جلو spirea اکتبر

آخرین گل های پروانه آهنیپایین تر از شیب جلو، Vernonia lettermanii (باریک برگ) “پروانه آهنی” که معمولاً قبل از اولین یخبندان برای باز کردن هر یک از جوانه های خود تلاش می کند، تقریباً به پایان رسیده است. اگرچه من از خوردن گل خطمی خشخاش بنفش دست کشیدم (Callirhoe involucrata) و انواع coreopsis چندین هفته پیش، هنوز جوانه های گلدهی دارند.

گل خطمی اکتبر خشخاش اکتبر coreopsis Sunkist
در بالای شیب، اسطوخودوس (Lavandula augustifolia “Hidcote”) در حال لذت بردن از یک بار دیگر از شکوفه ها است. گل‌های Sedum ‘Neon’ زمانی که شروع به تبدیل شدن به سر دانه می‌کنند به رنگ شرابی عمیق در آمده‌اند و گل‌های هورتانسیا پانیکولاتا Pinky Winky نیز رنگ خود را عمیق تر کرده است. اسطوخودوس اکتبر
اکتبر sedum نئون اکتبر پینکی وینکی

در مرز جلو، استوارهای بلند شکوفا Tradescantia virginiana “اسپری” و شمعدانی x oxonianum به گل دادن ادامه دهید

ماهی عقابی اکتبر اکتبر oxonianum

در گیاهان چند ساله که معمولاً در پاییز گل می‌دهند، می‌توان نمایش‌های بسیار کامل‌تر و درخشان‌تری پیدا کرد. از جمله قد بلندها هستند رودبکیا x ‘Herbstsonne’ و ستاره آبی صاف (Symphyotrichum laeve) ‘پرنده ابی.’ دومی در یک نقطه محافظت شده در کنار پایه خانه رشد می کند، جایی که اغلب از اولین یخبندان فرار می کند و گاهی اوقات می تواند تا نوامبر به گل دادن ادامه دهد.

اکتبر هربستسون اکتبر Bluebird 2021

روز شکوفه وبلاگ نویسان باغ یک جشن ماهانه از گل ها است که توسط کارول میشل در می رویاهای باغ. از وب سایت او دیدن کنید تا شکوفه های اکتبر را از باغ ها در آب و هوای مختلف ببینید.