طبیعت گرایی جدید: باغ های مقاوم، زیست محیطی، پر جنب و جوش با کلی نوریس


طبیعت گرایی جدید: باغ های مقاوم، زیست محیطی، پر جنب و جوش با کلی نوریس

ما در مورد اکولوژی، اکوسیستم و باغبانی اکولوژیکی زیاد می شنویم، اما در سطح زمین در باغ های خودمان چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ باغبان، گیاه‌کار و نویسنده پر انرژی کلی دی نوریس این هفته به ما می پیوندد تا باغ هایی را جشن بگیرد که ما را به زمین زیر پایمان متصل می کند.
کلی نوریس در باغ
در آخرین کتابش، ناتورالیسم جدید: طراحی و کاشت یک باغ خانه مقاوم و از نظر زیست محیطی پر جنب و جوش، او ما را به مسیرهای زیبایی راهنمایی می کند که مکان، گیاهان و حیات وحش با هم تعامل دارند.
جلد کتاب ناتورالیسم جدید
کلی در آیووا در مزرعه‌ای در بدفورد کوچک بزرگ شد، یک ساعت یا بیشتر در غرب جایی که مادرم در مزرعه‌ای کوچک در لئون کوچک بزرگ شد. تصادفاً، شوهرم آخر هفته گذشته در یک سفر کاری در لئون توقف کرد و چند عکس گرفت. من عکسی از مزرعه پدربزرگ و مادربزرگم ندارم، اما مطمئناً مادرم در جوانی این خیابان ها را پر پیچ و خم کرده است!
دادگاه در لئون آیووا
همراه با گیاه شناسی، کلی از طریق پدربزرگ و مادربزرگ هایی که در دره ریو گراند زندگی می کنند، به تگزاس متصل می شود. علاوه بر این، در سن 15 سالگی، که قبلاً باغبان صادقی بود، متوجه شد که مزرعه مشهور Rainbow Iris واقع در تگزاس برای فروش قرار دارد. خانواده او آن را در سال 2002 به بدفورد آوردند، جایی که کلی به عنوان مدیر مزرعه از دبیرستان و کالج کار می کرد. دیگر فعال نیست، اما ریشه های باغبانی کلی (یا ریزوم؟!) مطمئناً زود شروع شده است.

این روزها، کلی در Des Moines است، جایی که به مدت هشت سال به عنوان مدیر باغبانی و آموزش در باغ گیاه شناسی Greater Des Moines خدمت کرد. در سال 2017، او خانه خود را خرید و نام آن را سه بلوط به خاطر دو بلوط و یک بلوط سیاه گذاشت، و چمنزار را برای ایجاد Meadow Nord در جلو و بعداً Long Look Prairie، یک کاشت متراکم برای تداعی میراث علفزارهای تاریخی آیووا، بیرون راند. . برخی از داستان های جذاب او را در پس تکامل آنها بخوانید، با یک قوطی اسپری رنگ علامت گذاری شروع کنید.
خانه و باغ کلی نوریس
من برای اولین بار با مجری CTG، جان هارت اشر، زمانی که او را ضبط کردیم، ملاقات کردم حیاط خلوت ریز دشت. او که از طرفداران پرشور زمین های پر جنب و جوش و سازگار با محیط زیست است، به عنوان طراح ارشد محیط زیست برای گروه طراحی اکوسیستم به تگزاس سفر می کند.
طراحی دشت گیاهان و علف ها
جان هارت و کلی از خانه‌هایشان در مورد اینکه چگونه می‌توانیم مفاهیمی را که در پس طبیعت‌گرایی جدید قرار دارد، در هر کجا که زندگی می‌کنیم، بپذیریم، صحبت می‌کنند. در واقع، در تگزاس، ما می‌توانیم بسیاری از گیاهانی را که کلی رشد می‌کند، مانند گل‌های مخروطی، آستر، علف‌های مختلف دسته‌ای و خیلی بیشتر رشد دهیم. همچنین، همه ما می‌توانیم به «بزرگراه حیات وحش» کمک کنیم. شرط می‌بندم بسیاری از پرندگان و پروانه‌هایی که در باغ‌های ما در مسیر مهاجرتشان جشن می‌گیرند، در بهار در مسیر شمال در کنار کلی‌ها توقف می‌کنند و در پاییز به پایین بازمی‌گردند.
جایزه گل مخروطی چند ساله بومی برای گرده افشان ها Central Texas Gardener
کلی به ما یادآوری می کند که این یک استراتژی است – نه یک سبک (رسمی، کلبه، و غیره) – یا یک منطقه بومگردی. با توضیحات او در ناتورالیسم جدید، در واقع بسیار ساده و منطقی است: درک اینکه چگونه خاک، مکان، گیاهان و حیات وحش شما در طول زمان با یکدیگر کار می کنند. مطمئناً درک همه چیز زمان می برد. اما باغبانی یک فرآیند است، همانطور که کلی به ما یادآوری می کند، نه یک سرعت در خط پایان.
گل، علف و درخت

«من فکر می‌کنم طبیعت‌گرایی جدید از بسیاری جهات یک نام برای لحظه‌ای است. ما امروز در حال گفتگوی متفاوتی درباره باغبانی نسبت به دنیای غرب در تاریخ اخیر هستیم. ما در مورد باغ ها به گونه ای صحبت می کنیم که از طبیعت مکان حذف نشده اند. ما در مورد باغ‌ها به‌عنوان مکان‌هایی صحبت می‌کنیم که می‌توانند زندگی را فراتر از چیزهایی که فقط زیبا هستند تقویت کنند. ما به وحشی و روح رمانتیک گیاهان علاقه مندیم و وقتی مکان هایی با آن طبیعت ایجاد می کنیم چه می کنند. و بنابراین، ما طراحی داریم و هنر داریم، بوم شناسی داریم، گیاهان داریم و باغبانی داریم.»

او می شکند ناتورالیسم جدید به دو بخش اولی، ماهیت کاشت، ما را در اکولوژی و زیست شناسی اساسی قرار می دهد: خاک، چگونگی جریان آب، نحوه رشد گیاهان، نحوه همکاری یا رقابت در لایه ها، عوامل استرس زا که بر آنها تأثیر می گذارد، و چگونه حیات وحش از آنها برای غذا، مسکن و … استفاده می کند. پناه.
درختان گل می کارد
فکر می‌کنم، می‌دانید، ما اغلب گیاهان را به‌عنوان اجسام بی‌جان در نظر گرفته‌ایم: آفتاب کامل، خاک با زهکشی خوب، گل‌های زرد در ماه جولای. ما تمایل داریم آنها را طوری کنار هم بچینیم که گویی آنها به نوعی قطعات ایستا از نمونه های روی یک تابلوی خلق و خو یا چیزی شبیه به آن هستند. و آنها نیستند. آنها زنده هستند آنها سابقه زندگی دارند، میراث طبیعی دارند، با مکان و سرزمین تعامل دارند.»
علف های گل
حتی کوچکترین باغ نیز از این تعاملات پیچیده و پر جنب و جوش استقبال می کند.
پروانه سلطنتی روی گل مه آبی
از آنجایی که ما باغ هایی را برای تعامل با آنها ایجاد می کنیم، خوانایی را از طریق چارچوب گیاهی اضافه کنید.
مسیر سنگ فرش از میان گل ها و درختچه ها
کلی با آوردن همه اینها در ادراک ما، ما را وادار می کند تا بر اساس لایه ها فکر کنیم – درست همانطور که در جوامع گیاهان وحشی می بینیم. اول ماتریکس است – یک لایه پایه از گیاهان کم رشد که می تواند در برابر سایه مقاومت کند. “این لایه ای است که اغلب در گفتگوی سنتی باغبانی گم می شود. این لایه ای است که با چیزهای بی اثر یا با مالچ کردن جایگزین می شود. در عوض، واقعاً باید مالچ زنده باشد.»
زرشك طلايي Packera obovata بومي خشكسالي زيستگاه حيات وحش سنترال تگزاس باغبان
در بالای آنها، لایه ساختاری عمودی تر را وارد کنید.
مسیر از میان گیاهان علف به درخت
و سپس عکس‌ها را داریم: «ترکیب‌های گیاهی کوچک و کارت پستال‌هایی که جمع‌آوری می‌کنیم، زیرا اینها انواع رابط‌های احساسی پوشش گیاهی در منظره هستند».
گل های علف
او بخش دوم کتاب را به پالت‌های کاشت اختصاص می‌دهد و تأکید می‌کند که اینها صرفاً «دستورالعمل‌هایی» هستند تا ما با «مواد تشکیل‌دهنده» گیاه خود سازگار شویم. او ما را به تفکر فراتر از میراث بومی دعوت می کند (و ناتورالیسم جدید هنرمندانه به آن پرداخته است).
خشخاش، یوکا، آلوئه
به جای خط زدن از لیست گیاهان بومی شما، کلی از ما می‌خواهد که به این فکر کنیم که آنها در جای خود چه می‌کنند. چگونه از گیاهان استفاده کنیم و فقط آنها را در مالچ جلوی خانه خود قرار ندهیم؟ زیرا حتی اگر هر یک از آن گیاهان بومی باشند و در یک ردیف در مالچ ردیف شوند، باز هم به اندازه 75 درصد حیاط جلوی من کارآمد نیستند، به نوعی روی هم چیده شده و در این نوع پیچیده قرار گرفته اند. سیستم سرگرم کننده.”
گل های علف های خانه
وارسی وب سایت کلی برای بینش مداوم و دریافت یک کپی امضا شده از ناتورالیسم جدید (همچنین در هر جایی که کتاب بخرید موجود است) و عکس‌های زیبا و نثر او را از دست ندهید اینستاگرام.
درخت مسیر گیاهان
اکنون تماشا کنید تا بیشتر بدانید و بدانید که چرا شروع کوچک بهترین است!

ممنون که سر زدید لیندا