لاله ها در رنگ ها و اشکال مختلف » وبلاگ باغبانی و پیاز گل


لاله‌ها گل‌های فصلی مورد علاقه‌ای هستند که بهار را از دسامبر تا پایان اردیبهشت به داخل خانه می‌آورند. آیا می دانستید که آنها در طیف گسترده ای از رنگ ها و اشکال موجود هستند؟

انتخاب زیادپیاز گل لاله از هلند

لاله ها معمولا در رنگ های ثابت مانند زرد، سبز، نارنجی، بنفش، قرمز، صورتی و سفید فروخته می شوند. و آیا می دانستید که صدها نوع مختلف برای انتخاب وجود دارد؟ آنها در اشکال مختلف موجود هستند: لاله های تک و دو گل، لاله های طوطی، گل صد تومانی، لاله های گل سوسن، لاله های حاشیه دار و لاله های کریسپا. اما شاید شما به دنبال لاله هایی با بیش از یک رنگ در یک گل هستید. اگر چنین است، لاله های شعله ور، لاله هایی با راه راه های رنگی و حتی لاله هایی با رنگ های مختلف در حاشیه گلبرگ هایشان وجود دارد.

انواع غیر معمول

برخی از لاله ها در مورد اصالت سر و شانه بالاتر از بقیه هستند. یکی از آنها، “بستنی”، تقریبا به اندازه کافی برای خوردن به نظر می رسد. یک گل سفید به طور غیرمنتظره ای از گلبرگ های صورتی این لاله بیرون می آید. برخی از لاله‌های دوگل دارای گلبرگ‌های بسیار و حتی عطری دلپذیر هستند که شبیه گل صد تومانی هستند. بنابراین جای تعجب نیست که آنها را لاله گل صد تومانی می نامند. لاله های فرانسوی به خصوص بلند و سنگین هستند و گل های سرسبز بزرگی تولید می کنند. آنها در حالی که به زیبایی روی لبه یک گلدان آویزان می شوند، نمایشی دراماتیک ارائه می دهند.

مراقبت

نیازی به گفتن نیست، شما می خواهید تا زمانی که ممکن است از لاله های خود لذت ببرید. اما دقیقاً چگونه؟ ساقه های نرم لاله های خود را به صورت زاویه دار جدا کنید. لاله ها را در یک گلدان تمیز پر از آب لوله کشی در دمای اتاق بچینید. مکانی را برای لاله ها انتخاب کنید که خیلی گرم نباشد و همچنین دور از کاسه میوه باشد. آیا ساقه ها سست شده اند؟ فقط آنها را در روزنامه بغلتانید و برای چند ساعت در آب قرار دهید. تا آن زمان، آنها صاف و بلند خواهند ایستاد.

منبع: iBulb

تاریخ انتشار: 1399/08/10