باغبانی در پاییز – باغ های گینگام


باغبانی در پاییز فقط به چیدن برگ ها و خواباندن باغچه ها برای زمستان نیست. پاییز زمان شگفت انگیزی برای کار در باغ های گل است و حتی می توانید سبزیجات نیز بکارید. هوا صاف و خنک است، بنابراین هم گیاهان و هم باغبان راضی هستند. در این پست نکات و ایده های باغبانی پاییزی را برای باغچه های گل و سبزیجات شما به اشتراک می گذاریم.

پاییز برای شروعی سریع در باغ های بهاری شما عالی است. دمای خنک‌تر برای کمک به استقرار گیاهان چند ساله جدید، درختان، درختچه‌ها و حتی بخش‌هایی از گیاهان در خانه جدیدشان مفید است. شلوغی مراقبت از باغ ها عمدتاً آرام شده است. به علاوه، می‌تواند زمان خوبی برای یافتن درختان، درختچه‌ها و گیاهان چند ساله با قیمت ترخیص کالا باشد.

من می دانم که برخی از باغبان ها تا پایان تابستان از باغبانی خسته شده اند، اما من شما را تشویق می کنم که تا پاییز به باغبانی ادامه دهید. شما پشیمان نخواهید شد.

این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اگر روی
یکی از لینک ها و خرید،

من ممکن است یک کمیسیون کوچک بدون هزینه اضافی برای شما دریافت کنم.
افشای کامل را اینجا ببینید.

باغ در پاییز با چرخ دستی و ابزار و لوازم باغبانی

نکات باغبانی پاییزی برای شروع اولیه در بهار

اگرچه باغبان‌ها اغلب پاییز را به عنوان زمانی برای جمع کردن چیزها در باغ می‌دانند، آیا می‌دانستید که زمان بسیار خوبی برای شروع است. بله، گیاهان شما در حال آماده شدن برای خوابیدن در ماه‌های زمستان هستند، اما کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانیم در باغ‌های خود انجام دهیم تا در فصل آینده باغبانی شروعی جهشی داشته باشیم.

پاییز زمان مناسبی برای ارزیابی مجدد اینکه چه چیزی در باغ شما کار می کند و چه چیزی کار نمی کند است. زمان مناسبی است که آن شکست ها و موفقیت ها را قبول کنید و باغ های خود را برای سال آینده برنامه ریزی کنید. اگر می‌خواهید برنامه‌ریزی باغ خود را به سطح بعدی ببرید، توصیه می‌کنم وقتی اینجا به پایان رسید، برنامه‌ریزی باغ (چگونه برای باغ سال آینده برنامه‌ریزی کنیم) را بررسی کنید.

آیا می دانید پاییز تنها زمانی است که باغبان می تواند پیازهای گل بهاری را بکارد تا در بهار آینده به مناظر و باغ های شما رنگ بدهد. اگر گل های بهاری مانند لاله، نرگس، سنبل و بسیاری دیگر ندارید، امسال سالی است که می توانید مقداری به مناظر و باغ های خود اضافه کنید. پشیمان نخواهی شد!

اگر در پاییز انجام شود بهتر است فضا را برای یک تخت باغ جدید خالی کنید، سپس بهار آینده یک فضای خالی برای کار خواهید داشت. راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، بنابراین حتماً پست را بررسی کنید و یاد بگیرید که کدام روش برای شما بهتر است. بعلاوه، می توانید در زمستان روی طراحی تخت باغ جدید روی کاغذ کار کنید.

کاشت بذر گل در پاییز

آیا تا به حال از گیاهان خود بذر جمع آوری کرده اید تا دوباره بهار آینده بکارید؟ آیا می دانستید که بسیاری از این دانه ها را می توان در پاییز کاشت. به عنوان یک امتیاز، بسیاری از شرکت‌های بذر دانه‌های خود را در پاییز به فروش می‌رسانند تا سهام امسال را پاک کنند.

سر گل ها و دانه ها

بذر گل برای کاشت در پاییز

اکثر باغبان های گل هر بهار نهال های شگفت انگیزی را در باغ خود پیدا می کنند. این گیاهان شگفت انگیز از دانه هایی هستند که از گل های فعلی شما به زمین افتاده اند. به همین ترتیب، می‌توانید به سادگی مالچ را خراش دهید، خاک را شل کنید و بذرها را در جایی که می‌خواهید آن گیاه خاص رشد کند بپاشید.

پاییز زمان بسیار خوبی برای کاشت بذر گل دوساله (روباه، هالی هاک، ویلیام شیرین و غیره) است. اگر گیاه دوساله شما امسال گل داد، به این معنی است که کار تمام شده است و تنها شانس این است که گیاه به دانه برود. من دوست دارم با کاشت بذر در منطقه ای که می خواهم به دوسالانه هایم کمک کنم.

برخی از گل های یکساله را نیز می توان به این روش پرورش داد. شکوه صبحگاهی، اسنپدراگون ها و دیانتوس را نام ببریم.

کاشت بذر گل در پاییز یک قمار است و همیشه موفقیت 100 درصدی را به همراه ندارد، اما چیزی برای از دست دادن وجود ندارد به جز تعدادی بذر.

علایق گیاه شناسی (شرکت بذر مورد علاقه من) یک دسته بذر گل یکساله و چند ساله دارد که احتمال جوانه زدن آنها در زمستان زیاد است.

در مورد جمع آوری دانه های گل در پاییز و روش های نگهداری دانه ها به گونه ای که ماندگار شوند بیشتر بیاموزید.

پاییز برای کاشت گل های چند ساله است

نه تنها پاییز زمان مناسبی برای پیوند و تقسیم گیاهان چند ساله از باغ هایتان است، بلکه زمان بسیار خوبی برای افزودن گیاهان چند ساله جدید به باغ هایتان است. بسیاری از مراکز باغ دارای گیاهان چند ساله با قیمت ترخیص هستند.

زنگ مرجانی گلدانی و بیل در باغ پاییزی

گیاهان جدید، پیوندها و تقسیمات گیاهی شما باید قبل از یخ زدن سخت در زمین باشند و نسبتاً مستقر شوند. این مهم است که بدانید حتی اگر هوا خنک تر است، گیاهان جدید شما هنوز تا زمانی که رشد کنند به آب کافی نیاز دارند. در حالی که گیاهان چند ساله، درختان و درختچه‌هایی که در پاییز کاشته می‌شوند، گل نمی‌دهند یا شاخ و برگ‌های جدید بیرون می‌آورند، تمام انرژی خود را صرف رشد ریشه‌های قوی می‌کنند. پس فقط کاشت نکنید و فکر نکنید کارتان تمام شده است.

باغبانی سبزیجات در پاییز

آیا می‌دانستید در اکثر مناطق باغبانی، می‌توانید محصولات سبزیجات با هوای خنک را در اواخر تابستان/اوایل پاییز برای برداشت پاییزی بکارید. برخی از سبزیجات می توانند از سرمای خفیف جان سالم به در ببرند. در واقع یک یخ زدگی ملایم برخی از سبزیجات را شیرین می کند.

محصولات آب و هوای خنک برای برداشت پاییزه عبارتند از:

 • تربچه
 • کاهو
 • اسفناج
 • چغندر سوئیسی
 • هویج
 • نخود فرنگی
 • لوبیا سبز
 • بروکلی – در مرکز باغ محلی خود به دنبال نهال بگردید
 • کلم بروکسل – در مرکز باغ محلی خود به دنبال نهال بگردید
 • کلم – در مرکز باغ محلی خود به دنبال نهال بگردید
 • گل کلم – در مرکز باغ محلی خود به دنبال نهال بگردید

باغ سبزیجات در اواخر تابستان یا اوایل پاییز
هنگام برنامه ریزی یک باغ سبزی پاییزی، به دنبال گونه های بذری باشید که تاریخ بلوغ کوتاه تری دارند. معمولا چیزی کمتر از 60 روز است. سبزیجات برداشت پاییزی خود را در ظروف پرورش دهید. باغچه های کانتینری من درست بیرون پاسیو من هستند و نزدیک بودن به آن ها مراقبت از آنها را آسان تر می کند. همچنین اگر یخبندان پیش بینی شده است، می توانید ظروف را بپوشانید. این پارچه یخبندان در اندازه های مختلف زیادی وجود دارد.

وارسی علایق گیاه شناسی دانه های باغ سبزیجات پاییزی.

زمان کاشت سبزیجات برای برداشت پاییزی

این به کمی حدس زدن و ریاضی نیاز دارد، اما نگران نباشید، آسان است. ابتدا به بسته بذر خود نگاه کنید تا تعداد روزهای تا بلوغ را تعیین کنید. در مرحله بعد، تاریخ تقریبی یخ زدگی خود را تعیین کنید (به لینک زیر مراجعه کنید). سپس از یک تقویم برای شمارش معکوس از تاریخ یخبندان اول تعداد روزهای تا زمان بلوغ استفاده کنید و سپس تاریخ تخمینی برای کاشت سبزیجات خود را دارید. من معمولا 7 تا 10 روز به اولین تاریخ یخ زدگی اضافه می کنم، زیرا یخ زدگی خفیف سبزیجات ذکر شده در بالا را از بین نمی برد.

برای تمدید فصل باغبانی خود در پاییز، یک گلخانه پاپ آپ اضافه کنید. گلخانه های پاپ آپ راه بسیار خوبی برای افزایش فصل باغبانی شما هم در بهار و هم در پاییز هستند.

چند نکته دیگر که باید برای باغبانی در پاییز در نظر داشته باشید

مهم است که خودتان را بشناسید تخمینی تاریخ یخبندان اول. پیوند شما را به وب‌سایت سالنامه کشاورز قدیمی می‌برد، جایی که می‌توانید کد پستی خود را وارد کنید تا اولین تاریخ تخمینی سرمازدگی خود را تعیین کنید. دانستن اولین تاریخ یخبندان منطقه شما به شما کمک می کند تا برنامه ریزی کنید. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اولین تاریخ یخ زدگی به معنای اولین انجماد سخت نیست. گیاهان زیادی وجود دارند که در چند یخبندان زنده می مانند، بنابراین فکر نکنید اولین تاریخ یخبندان منطقه شما نقطه پایانی برای باغبانی پاییزی است.

آبیاری گیاهان جدید و پیوندهای خود را فراموش نکنید. آب برای کمک به استقرار گیاهان چند ساله، درختان و درختچه‌ها قبل از شروع زمستان حیاتی است. با این حال، همه چیز شلوغ شد (زندگی اتفاق می افتد) و من آن گیاهان جدید را آنطور که باید آبیاری نکردم و بسیاری از آنها در زمستان زنده نماندند.

هنگامی که به پاییز عمیق تر می شوید، آماده سازی باغ های خود برای زمستان گام مهمی برای محافظت از سرمایه گذاری باغبانی شما است. پاکسازی باغ پاییزی را بررسی کنید تا تمام مراحل و نکاتی را برای خواباندن باغ های خود در زمستان به دست آورید. این پست همچنین شامل یک چک لیست قابل چاپ رایگان است.

شما چی فکر میکنید؟ آیا نکات یا ایده های دیگری برای باغبانی در پاییز دارید؟ اگر چنین است، لطفا نظر خود را در زیر بگذارید.

باغبانی مبارک،
جوانا

ps فالو کنید باغ گینگهام در پینترست برای بسیاری از ایده های باغبانی عالی و هزاران آب نبات چشم باغبان. این پست را در تابلوی باغبانی، پاییز یا منظره مورد علاقه خود در Pinterest ذخیره کنید.

pps باغ گینگهام نیز در فیس‌بوک است. بایستید و بگویید “سلام”.

لطفا این پین ها را در پینترست به اشتراک بگذارید:

تصویر یک چرخ دستی با گیاهان پاییزی و ابزار باغ