ستاره های باغ اواخر فصل


همانطور که تابستان به پایان می رسد و شکوفه ها شروع به محو شدن می کنند، مهم است که به گیاهانی تکیه کنید که علاقه اواخر فصل را به مرزها و تخت ها می آورند. در میان ستارگان پاییز و زمستانی باغ می‌توان به ستارگان همیشگی از جمله شقایق‌های شکوفه‌دهنده پاییزی، آسترها، علف‌های زینتی، پروسکیا (مریم گلی روسی)، رودبکیا، سدوم و سمفیوتریکوم، و درختچه‌هایی از جمله آرونیا (چوکبری)، ایته‌اسپیره، (Sweakleet) اشاره کرد. هیدرانسیا و ویبرونوم. هر باغی برای به حداکثر رساندن فصل شکوفه یا علاقه شاخ و برگ و حمل باغ و مناظر به پاییز و فراتر از آن به نمونه برداری از این گیاهان با مراقبت آسان نیاز دارد. تعدادی از این گیاهان همچنین غذای ضروری را برای گرده افشان ها فراهم می کنند که با نزدیک شدن به پایان فصل، به تغذیه و حمایت نیاز دارند. در زیر تعدادی از موارد مورد علاقه ما آورده شده است.

Symphyotrichum
Symphyotrichum “گنبد بنفش”

اولین کوتوله واقعی در میان نیوانگلند آسترها، Symphyotrichum novae-angliae «گنبد بنفش» گل‌های عالی ۱ اینچی از رنگ بنفش روشن را با چنان فراوانی ارائه می‌دهد که گیاه فشرده را برای یک ماه کامل از اواسط سپتامبر می‌پوشاند. گیاهان به اندازه ای محکم هستند که هرگز نیاز به حمایت ندارند و توده ای لذت بخش از رنگ غنی را ایجاد می کنند. در اواخر فصل، دانه‌ها منبع غذایی پرانرژی برای جوجه‌ها، خرچنگ‌ها و خرچنگ‌ها هستند. آنها را با شقایق های ژاپنی امتحان کنید.

Rudbeckia 'Goldsturm'
Rudbeckia ‘Goldsturm’

یکی از بهترین و دوست‌داشتنی‌ترین گیاهان باغی در تمام دوران، سوزان چشم سیاه است که یکی از برجسته‌ترین بخش‌های تابستانی با شکوه و سنتی است. در حالی که گیاه بومی رودبکیا فولگیدا مسحور کننده است، sullivantii «Goldsturm» با ارائه گل‌های بیشتر و بزرگ‌تر به رنگ زرد طلایی روشن و ثابت روی گیاهان قائم که به 40 اینچ می‌رسد، یک چیز خوب را بهبود می‌بخشد. از اواخر جولای تا اوایل اکتبر به طرز شگفت انگیزی شکوفا می شود.

Aronia Low Scape® Mound
Aronia Low Scape® Mound

از برنامه پرورش UConn که توسط مارک برند و برایان کانولی اجرا می شود آرونیا ملانوکارپا Low Scape® Mound، یک شکل بهبود یافته و کم رشد از Chokeberry بومی ما. با انبوهی از گل های سفید که به میوه های تقریبا سیاه تبدیل می شوند به استقبال بهار می رود. توت ها مورد علاقه پرندگانی هستند، از جمله مرغ های مقلد، گیلاس و ویرئو. شاخ و برگ سبز براق پس زمینه ای دوست داشتنی برای شکوفه ها قبل از تغییر به قرمز و نارنجی برای پاییز فراهم می کند.

Symphyotrichum
Sedum “شادی پاییزی”

Sedum “شادی پاییزی” (“Herbstfreude”) یکی از نکات برجسته باغ اواخر فصل است. برگ های آن سبز آبی، ضخیم و آبدار است. گل‌های آن که در ماه آگوست روی ساقه‌های 18 تا 24 اینچی باز می‌شوند، شروع به صورتی گلگون می‌کنند، به ماهی قزل آلا عمیق می‌شوند، سپس زنگ می‌زنند و در نهایت در تکاملی که طی هفته‌ها اتفاق می‌افتد به رنگ قهوه‌ای پررنگ در می‌آیند. شکوفه ها در گلدان ماندگاری زیادی دارند و به خوبی خشک می شوند، چه در داخل خانه آورده شوند و چه در باغ رها شوند تا برف های خفیف را ببینند.

چمن زینتی "کارل فورستر
چمن زینتی “کارل فورستر”

به عنوان یک علامت تعجب در یک مرز، علف نی پر یکی از موارد مورد علاقه ما به دلیل عادت راست و رفتار خوب است. Calamagrostis x acutiflora “کارل فورستر” توده های منظمی از شاخ و برگ به ارتفاع 18 تا 24 اینچ تشکیل می دهد. در ماه ژوئن، سنبله‌های گل قهوه‌ای و پردار تا 5 دقیقه یا بیشتر افزایش می‌یابد. در ماه اوت آنها شفت های باریکی از رنگ گاومیش هستند. علیرغم ظاهر ظریف و برازنده خود، آنها شکل خود را در طول زمستان حفظ می کنند.

پروسکیا
پروسکیا “بلو جین بیبی”

مریم گلی مقاوم و فشرده روسی، Perovskia atriplicifolia “Blue Jean Baby” یک انتخاب عالی برای هرکسی است که باغش نسبت به اصل خیلی کوچک است. ساقه‌های شاخ و برگ سبز نقره‌ای با گل‌های بنفش کوچک در اواسط تابستان در مه یاسی ظاهر می‌شوند و رنگ آن تا پاییز باقی می‌ماند.

Viburnum trilobum 'Wentworth'
Viburnum trilobum ‘Wentworth’

“Wentworth” یک بومی برجسته است تریلوبوم ویبرنوم که دارای سه فصل مورد علاقه است. در اواخر بهار، سرهای فراوانی از گلهای سفید تولید می کند. پس از گل‌ها، دسته‌هایی از توت‌های ¼ اینچی قرار می‌گیرند که در اواخر تابستان به رنگ قرمز درخشان و درخشان در می‌آیند و برفک‌ها و کاردینال‌ها را در میان گونه‌های دیگر جذب می‌کنند. در نهایت، در پاییز، شاخ و برگ های 3 لوب سایه های خیره کننده ای از رنگ شرابی به خود می گیرند. ‘Wentworth’ یک عادت درست دارد که آن را به عنوان یک صفحه نمایش یا یک پرچین غیررسمی مفید می کند.