داوطلبان سبز لیمویی و توله سگ گم شده


مثل همیشه، در حالی که لامپ های بهاری تمام شده اند و رنگ تابستانی هنوز کاملاً روشن نشده است، این سؤال که چه چیزی در اوایل تابستان باعث علاقه می شود را می توان در منطقه صحنه نمایش دید.

نظارت بر حیاط و محوطه صحنه است
Carex elata ‘Aurea’ در طاقچه بیرونی

همانطور که اخیرا یکی از دوستان توییتری من اشاره کرد، ترکیب خاصی از سه گیاه وجود دارد که واقعاً توجه من را جلب می کند، و جالب است که این به خاطر گل های آنها نیست. من در مورد شاخ و برگ سبز آهکی Eounymus ‘Emerald’n’Gold’ (سطح وسط مرحله، گیاه دوم در سمت چپ سنگ گرد)، Heuchera درخشان ‘مارمالاد آهکی’ (درست در سمت چپ مس صحبت می کنم. کاسه بلیس)، و Carex elata ‘Aurea’ روی طاقچه. در میان تمام رنگ‌هایی که در قسمت صحنه قرار دارند، این سه رنگ به بیرون می‌پرند و این کیفیت نور دوست‌داشتنی را که در این زمان از سال داریم، به تصویر می‌کشند و در مقابل طیف دیگر سبزه‌ها و گل‌ها به خوبی ظاهر می‌شوند.

آیا این یک نقشه حیله گرانه عمدی بود تا صحنه را با این ستاره های دلپذیر و لذیذ زرد تحسین کند؟ من صادقانه می توانم بگویم بله و نه.

Euonymus برای هر باغ ضروری است، حداقل یک باغ در هر خانواده باید یک مقررات دولتی باشد*. چه چیزی وجود دارد که در مورد رشد ظریف طلایی بهاری تازه، سختی آن در برابر هر چیزی و هر چیزی که طبیعت به آن می اندازد، و این که همیشه سبز است، دوست نداشته باشید! چه کسی بیشتر می تواند بپرسد … گل ها، عطرها و توت ها می شنوم که می گویید … باشه باشه، می توانی سوراخ هایی را در تک گویی های من از چنین گیاه فروتنی ستایش کنی، اما منظور من را متوجه شدی.

Eounymus ‘Emerald’n’Gold’ در قفسه بالایی مشرف به Heuchera ‘Lime Marmalade’

از اینکه در مغازه باغی که بازدید کردم با Carex elata ‘Aurea’ روبرو شدم بسیار خوشحال شدم. تابستان گذشته در میان مجموعه ای از علف های دیگر برای فروش خریداری شده بود. این یکی به عنوان ستاره نمایش ظاهر شد، و بله زیبایی های سبز و آبی دیگری نیز وجود داشت، اما این آواز گیاه من را می خواند که قلب را به وضوح بالاتر از بقیه جمع می کند و با شاخ و برگ و شکل چشم نوازش به ما پاداش می دهد. از آنجا که.

در نهایت سومین نفر از این گروه Heuchera ‘مارمالاد آهکی’ است و پسر چه زیبایی. در طول بیست سال گذشته، من شاهد گسترش و گسترش انواع Heuchera بوده‌ام که رنگ‌های فوق‌العاده زیادی به خود گرفته است. من فکر می کنم منصفانه است که بگوییم، صرف نظر از سلیقه رنگی شما، رنگی وجود دارد که با نیازهای همه مخاطبان مطابقت داشته باشد. من بارها واریته ارغوانی را داشته‌ام و هر پاییز/زمستان به همان سرنوشت شپشک انگور دچار شده است. با این حال، این سرنوشت من را در تلاش برای داشتن یک Heuchera برای بیش از دوازده ماه متوقف نخواهد کرد، و “مارمالاد آهکی” آخرین تلاش برای این کار است. این یکی از مواردی است که مدتی است به آن توجه کرده ام و خوشبختانه این داوطلب در دستان من در نزدیکی مرکز باغ ظاهر شد، در حالی که من با صدای بلند از آنجا عبور می کردم و اظهار داشت که چیزی برای اظهار کردن ندارم. شاگرد مغازه و من یک بن بست لحظه ای داشتیم، او گفت که من این Heuchera را در دستانم دارم و من کاملاً این حقیقت را که آن را انتخاب کرده ام و اینکه نتوانسته مرا تنها بگذارد و مانند یک توله سگ گمشده دنبالم در مورد مکان تعقیب کند انکار کنم. . وقتی پرسید که آیا همیشه توله سگ گمشده را پشت سر می گذارم … آفرین به او … و به این ترتیب Heuchera به ما پیوست.

همچنین ادامه مبحث رنگ سبز لیمویی به شیوه ای ظریف تر در پایه صحنه، xFatshedera lizie غیرمعمول با برگ های حاشیه سبز و مراکز آهکی است. و سپس Nandina domestica “قدرت آتش” درست در سمت راست آن وجود دارد (اگرچه من فکر می کنم رنگ در این مثال بیشتر به نیاز به گلدان بزرگتر مربوط می شود) و گل های Bally در این بخش Platycladus (Thuja) orientalis “Aurea Nana” هستند. ‘. مورد علاقه همیشگی اینجا که من سالها پیش در روزهای اولیه باغبانی عاشقش شدم و در طول سالها همیشه در هر باغم نسخه ای از آن را داشته ام.

پس شما آن را دارید، داوطلبان سبز لیمویی من و یک توله سگ گمشده، که در این زمان از سال، این رشته رنگ را در محل صحنه‌سازی ایجاد می‌کنند و به تأثیر رنگ و علاقه در حیاط می‌افزایند. اگر رنگ سبز لیمویی یا زرد لطیفی در باغ خود دارید، در نظرات زیر ذکر کنید.

مثل همیشه، از اینکه سر زدید و خواندید، متشکرم.

باغبانی مبارک،

هیو

* البته این نباید یک مقررات دولتی باشد، یک بیانیه مضحک برای گفتن … لل … اگرچه این گیاهان به همراه بسیاری دیگر ارزش رشد در هر باغی را دارند.