Saponaria x lempergii “Max Frei”


آیا می خواهید یک گیاه چندساله با شکوفه، کم رشد با رشد آسان و مقاوم در برابر زمستان؟ بیشتر از Soapwort نگاه نکنید, Saponaria x lempergii “مکس فری”.

شاید قبلاً با شکوفه های بهاری آشنا شده باشید صابون سنگ (Saponaria ocymoides). سال ها پیش آن را پرورش دادم و عاشق گل های گرم و صورتی آن بودم. اما، همانطور که همه چیز پیش می رود، از شر آن خلاص شدم. دقیقا یادم نیست چرا
Saponaria ocymoides
در سال 2013، در حین مطالعه در Digging Dog Nursery’s سایت اینترنتی “مکس فری” را پیدا کردم. من دوست داشتم که به جای بهار یک گل تابستانی بود و دقیقاً می دانستم کجا می خواهم آن را رشد دهم.

من آن را روی یک دیوار صخره‌ای کوچک آبشاری دارم و یک فوشیا مقاوم به رنگ مشابه به نام «باران صورتی» در نزدیکی آن قرار دارد.

چالش برانگیزترین چیز در مورد این گیاه این است که سعی کنم دوربین من رنگ مناسب گل ها را بگیرد. آنها بیشتر در طرف سرد هستند.

“Max Frei” از اوایل جولای شروع به شکوفه دادن می کند و تا اواخر تابستان ادامه می یابد. این نیازی به سرکشی ندارد. فقط شکوفا می شود و شکوفا می شود.

وقتی بالاخره تمام شد، فقط کل گیاه را برش دادم. باغ گیاه شناسی میسوری سایت اینترنتی “Max Frei” را در مناطق 3-7 به‌عنوان سرسخت فهرست می‌کند، اما من در منطقه 8b هستم و برای من خوب است. من آن را در آفتاب صبح و سایه بعد از ظهر کاشته ام و آب معمولی آن را تامین می کنم.

آیا این گیاه شیرین را پرورش می دهید؟