برنامه های باغبانی بریتانیایی الهام بخش


دنیای باغباناندر اوایل دهه 2000، من از الهام گرفتن از برنامه های باغبانی در HGTV لذت می بردم (قبل از اینکه آن کانال کابلی به “تلویزیون املاک و مستغلات” تبدیل شود). یکی از برنامه های مورد علاقه من یک برنامه بریتانیایی بود به نام باغبان شهر، که طراح باغ مت جیمز را نشان می دهد که به مردم شهر کمک می کند تا باغچه های پشتی خود را به فضاهای قابل استفاده و زیبا تبدیل کنند. وقتی غمگین بودم باغبان شهر از تلویزیون آمریکا ناپدید شد، و من هرگز نتوانستم چیزی شبیه آن را از راه دور پیدا کنم – تا این سال.

در طول همه‌گیری، من با اشتراک سرویس استریم بریتانیا، بریت باکس، خود را پذیرفتم. در ابتدا، من عاشق درام های بی بی سی بودم. سپس، یک شب که برای به خواب رفتن مشکل داشتم، خودم را روی مبل اتاق نشیمن راحت کردم و اولین ساعت از پوشش سه روزه بی بی سی از جشنواره باغ کاخ همپتون کورت 2021 انجمن سلطنتی باغبانی را تماشا کردم. هم آرامش بخش بود و هم جالب، و من دو قسمت باقی مانده را در شب های بعدی تماشا کردم. وقتی به پایان جشنواره باغ قصر همپتون کورت رسیدم، بریت باکس را برای سایر برنامه های باغبانی جستجو کردم و راهم را پیدا کردم. باغبان فوری، مجموعه ای از طراحی باغ که من را خیلی یاد مورد علاقه قدیمی ام انداخت، باغبان شهر وقتی به پایان رسیدم باغبان فوری، من پوشش بی بی سی بیشتری از نمایش های گل RHS را تماشا کردم و سپس تصمیم گرفتم که کارول کلاین را امتحان کنم. زندگی در باغ کلبه. من به سرعت به این سریال معتاد شدم، که در شش قسمت، ما را یک سال در باغ کارول شمالی دوون (هر قسمت دو ماه) می‌گذراند. وقتی به پایان قسمت ششم رسیدم، انواع ایده های جدید برای امتحان کردن در باغ خودم داشتم، اما همچنین احساس بیچارگی می کردم.

سرانجام، پاییز امسال، راه خود را به پدربزرگ تمام نمایش‌های باغبانی بریتانیا پیدا کردم. دنیای باغبانان، محبوب بسیار محبوبی که بیش از پنجاه سال است که روی آنتن می رود. هر قسمت هفتگی با میزبان (معمولاً مونتی دان) شروع می شود که در باغ خودش کار می کند، ظاهراً از بینندگان بی خبر است، تا زمانی که سرش را بلند می کند و می گوید: «سلام. به دنیای باغبانان خوش آمدید.» در پایان برنامه، لیستی از “شغل های آخر هفته” به ما داده می شود. این قفسه‌ها حس صمیمی بودن را برجسته می‌کنند دنیای باغبانان، جایی که بینندگان را به باغ متخصصان دعوت می کنند و آموزش ها و توصیه های کاربردی و مفیدی به آنها داده می شود.

زمانی که من برای اولین بار به تنظیم دنیای باغبانان در سپتامبر، دو فصل در Britbox در دسترس بود، 2020 و 2021، بنابراین من با اولین قسمت از فصل 2020 شروع کردم. با شروع پخش فصل در اوایل بهار 2020، بریتانیا در گیرودار موج اول کووید-19 بود و این کشور در قرنطینه بود. بی بی سی در این شرایط تلاش کرد تا یک برنامه تلویزیونی هفتگی تولید کند. در ابتدا، مونتی دان یک دوربین ثابت در باغش نصب کرد که می‌توانست برای فیلمبرداری در مقابل آن قرار بگیرد. این به زودی با مجموعه ای از دوربین های راه دور فعال با حرکت جایگزین شد که به او اجازه می داد در باغ حرکت کند. برنامه‌های اولیه نه تنها بر وظایف باغ در اوایل بهار، بلکه بر توصیه‌های عملی در مورد چگونگی انجام کار در زمانی که مراکز باغ باز نیستند نیز متمرکز بود.

از آنجایی که مین با افزایش سرسخت و دلسردکننده عفونت های نوع دلتا در ماه های سپتامبر و اکتبر دست و پنجه نرم کرده است، من از روشی که بریتانیایی ها در طول قرنطینه کووید 2020 در باغ های خود حفر کردند، دلداری و الهام گرفته ام. به قدری مشتاق اطلاعات باغبانی و الهام گرفتن بود که بی بی سی تصمیم گرفت آن را گسترش دهد دنیای باغبانان از قالب طولانی مدت سی دقیقه ای تا شصت دقیقه در هر هفته. هر قسمت یک ساعته شامل تصاویری از مجریان مختلف باغ بی بی سی در باغ های خودشان بود. و در زمانی که باغ‌های بریتانیایی که معمولاً به روی عموم باز می‌شد بسته بودند، این برنامه تصاویر آرشیو شده‌ای از بازدید از باغ‌های معروف را پخش کرد. هنگامی که یک هفته، مونتی دان بینندگان را دعوت کرد تا ویدیوهای کوتاهی از باغ های خود بفرستند، پاسخ آنی و مشتاقانه بود. هزاران ویدیو از راه رسید، و برنامه شروع به پخش چند مورد از آنها در هر هفته کرد. این ویدیوهای خانگی از باغبانان باتجربه ای که هم باغ ها و نکات باغبانی خود را به اشتراک می گذارند تا باغبانان جدیدی که اولین تلاش های خود را به اشتراک می گذارند را شامل می شود. دامنه باغ‌ها شگفت‌انگیز بود: باغ‌ها و محوطه‌های خانگی، باغ‌های زینتی و باغ‌های سبزیجات، باغ‌هایی که تماماً از گیاهان آپارتمانی در داخل آپارتمان‌های مرتفع شهری ایجاد شده بودند، باغ‌های بالکن، و حتی یک باغ سبزی که به طور کامل در ظروف روی سقف یک قایق خانه رشد می‌کرد. . ویدیوهای بچه‌ها که تلاش‌های خود را در باغبانی نشان می‌دهند به‌ویژه جذاب بود. در مجموع، ویدیوهای بینندگان یک روحیه الهام بخش “ما همه با هم هستیم”، روحیه می تواند انجام دهد، و حسی از جامعه را ارائه می دهد که احساسات ارتباطی را که قبلاً ایجاد شده بود، افزایش می دهد. دنیای باغبانان.

این آخر هفته، آخرین قسمت 2020 را تماشا خواهم کرد دنیای باغبانان فصل، در ابتدا حدود یک سال پیش پخش شد، زیرا باغ ها در حال خواب زمستانی بودند. همانطور که باغ شخصی من وارد ماه دلگیر نوامبر می شود، ساعت را به بهار برمی گردانم و به فصل 2021 نگاه می کنم. دنیای باغبانان برای گرمای زمستان و الهام بخش.